Naši koně

SEZNAM KONÍ VYUŽÍVANÝCH PRO HIPOREHABILITACE ( hipoterapie, LPPJ )

ENDY

ENDY

ENDY: 
kříženec hucula s ČT, valach
Navzdory pověsti, která jej předcházela, se po speciálním výcviku ukazuje jako velmi milý a spolehlivý kůň pro hipoterapii.

 

 

 

CLAUDIE

CLAUDIE

 

CLAUDIE: 
plemeno neznámé (znaky apaloosy), klisna Koupena Rotary klubem jako dar Doradu. Pracuje jak v hipoterapii, tak i v LPPJ. Je to velmi hodná kobylka, zasloužilá matka a vychovatelka. Má ráda děti a kontakt s nimi. V hipoterapii se díky svým vynikajícím vlastnostem využívá pro ty nejtěžší případy onemocnění.
V současné době nám ji zapůjčuje pro hipoterapie její nový majitel.

 

RAMONA

Ramona

RAMONA:

 

 

 

 

 

 

 

VESNA

VESNA

VESNA:

 

 

 

 

 

 

 

MARUŠKA

MARUŠKA

MARUŠKA: 

 

 

 

 

 

 

 

MAREF:

MAREF

MAREF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koně, kteří nás opustili.

FRON:
plemeno ČT, valach
Pracuje v hipoterapii, je milován dětmi i dospělými pro svou laskavost k lidem. Byl Doradu darován.

 

ASTOR:
plemeno ČT, valach
Bývalý sportovní kůň, mimořádná osobnost s obrovskou tolerancí, moudrostí a empatií pracoval v hipoterapii, měl výrazný stimulační pohyb hřbetu, Byl zapůjčen Ing. Václavem Doležalem.
 

 

ZUZANKA:
plemeno hafling, klisna
Pracovala v LPPJ, byla mimořádná svou radostí při práci s lidmi. Nejvíce milovala lidí kolem sebe a jejich doteky. Byla nám darována.

 

BETY:
plemeno ČT, klisna
PracOVALA v hipoterapii, její hlavní prací však BYL výcvik paradrezůrních jezdců a soutěžení s nimi na závodech. Byla několikanásobnou mistryní ČR v paradrezůře. Byla zapůjčena MUDr. Alexandrou Vosátkovou.
KASTA:
plemeno ČT, klisna
Pracovala v hipoterapii, měla relaxační pohyb hřbetu a byla velmi kontaktní. Pracovala i s dětmi, které ještě nesedí. Pokládali jsme jí je na hřbet. Byla zapůjčena Ludmilou Svědirohovou.